Aktualności

 • Nowy wideoendoskop VUCAM XF z sondą 4mm i wymiennym obiektywem 

  ( 2018.06.08 )

  Wideoendoskop przemysłowy VUCAM XF z sondą o średnicy 4mm i wymiennym obiektywem 
  SONDA 4 MM    *  Bardzo intensywne źródło światła LED * Artykulacja sondy do 4 x 160 ° 

   

  więcej»

 • Nowa polityka prywatności - PCB Service Sp. z o.o.

  ( 2018.05.25 )

  Szanowni Państwo, 

  W dniu 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Poniżej znajdują się informacje, w jaki sposób Państwa dane będą przetwarzane po 25 maja 2018 roku. 

  więcej»

 • „Zastosowanie promieniowania jonizującego w badaniach i konserwacji zabytków”

  ( 2018.05.07 )

  Serdecznie zapraszamy na seminarium „Zastosowanie promieniowania jonizującego w badaniach i konserwacji zabytków”, która odbędzie się w dniach 10-11.05.2018 w Tczewie. Konferencja jest organizowana przez Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Radiologicznej w Poznaniu, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Polskie Towarzystwo Nukleoniczne Warszawa

  W trakcie tego seminarium będzie można posłuchać ciekawych prezentacji m.in. 'Różnice pomiędzy techniką rentgenowską CR a DR w badaniach obiektów' - Pan Jakub Kowalczys (PCB Service) oraz uczestniczyć w panelach dyskusyjnych na temat wykorzystania techniki XRF i radiografii cyfrowej oraz zachowania bezpieczeństwa w czasie wykonywania tego typu badań.

  więcej»

Więcej aktualności »

Newsletter

Podaj swój adres e-mail by na bieżąco otrzymywać informacje o najnowszych promocjach

Siarka w paliwach żeglugowych - 0,5 procent od 2020r

Siarka w paliwach żeglugowych - 0,5 procent od 2020r

2017.08.25

Jakość powietrza i wody stają się coraz ważniejsze dla przemysłu żeglugowego i żeglarskiego. Jako jeden z czynników działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczeń gromadzonych w wyniku spalania paliw kopalnych, Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO -International Maritime Organization) ogłosiła niedawno, że Komitet Ochrony Morskiej (MEPC - Maritime Protection Committee) wyraził zgodę na wdrożenie proponowanego 0,50% zawartości siarki w w paliwach żeglugowych z dniem 1 stycznia 2020 r. Jest to znaczne zmniejszenie z obecnego poziomu 3,50%, który obowiązywał od 2012 r. W obszarach kontroli emisji siarki (ECA - Emission Control Areas) limit siarki pozostaje na poziomie 0,10% ustanowiony w 2015 r. (m.in. akwen Morza Bałtyckiego, Morza Północnego i Kanału La Manche).

W UE obowiązują nowe wymagania dotyczące statków o pojemności brutto 5000 w celu monitorowania i raportowania emisji dwutlenku węgla(CO2), zużycia paliwa i transportu ładunu. Statki tego rozmiaru stanowią 55% wszystkich statków zawijających do portów UE i 90% związanych z nimi emisji. Wymogi te są częścią wysiłku zmierzającego do zwiększenia redukcji gazów cieplarnianych i kontroli emisji w celu uczynienia transportu bardziej przyjaznym dla środowiska. 
Rozporządzenie (UE) 757/2015 w sprawie monitorowania, sprawozdawczości i weryfikacji emisji dwutlenku węgla w transporcie morskim zobowiązuje przedsiębiorstwa do przedstawienia programu monitorowania, w tym metody wybranej do monitorowania emisji do dnia 31 sierpnia 2017 r. Począwszy od 1 stycznia 2018 r. firmy będą zobowiązane monitorować emisje z danych statków. Zawartość siarki w paliwach zmniejsza ich wartości grzewcze i zwiększa ich zawartość CO2 z co przyczynia się do pogłębiania efektu cieplarnianego. Używanie paliwa o niższej zawartości siarki i sprawdzenie jej koncentracji może stanowić część programu redukcji emisji.

Porty będą korzystać z różnych środków kontroli m.in. wymagania międzynarodowych certyfikatów IAPP (Air Pollution Prevention), pobierania próbek weryfikacyjnych z paliwa na pokładzie i innych środków nadzoru.
Badania pokładowe siarki są prostym, niezawodnym i niedrogim sposobem zapewnienia zgodności z dyrektywą siarkową umożliwiając w ten sposób unikanie opóźnień, grzywien, sankcji, konfiskaty statku lub innych kar.

W zakresie urządzeń umożliwiających badanie siarki w paliwach oferujemy m.in. spektrometr Lab-X3500 

Analizator fluorescencji rentgenowskiej z dyspersją energii (EDXRF) firmy Oxford Instruments (Hitachi Hitech Group) stosowany jest przez sektor Oil & Gaz od ponad 25 lat w badaniach zawartości siarki. Spektrometr Lab-X jest doceniany globalnie przez producentów i laboratoria ze względu na jego niezawodność, stabilność, wytrzymałość i prostotę użytkowania. 
Jako dystrybutor Lab-X3500 na terenie Polski chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w Polsce wiele laboratoriów korzysta z tego urządzenia od wielu lat. Dowodzi to jego wiarygodności oraz niezawodności. 
Nasza firma PCB Service jest autoryzowanym przedstawicielem producenta Oxford Instruments (Hitachi Hitech Group) nie tylko w zakresie sprzedaży tego urządzenia ale również jego serwisu (certyfikat szkoleń).


Lab-X3500 kluczowe cechy:  

    Spełnia normy ISO 8754, IP 336, ASTM D4294
    Uzyskuje wyniki w minutach. Drukuje raporty.
    Nie wymaga użycia gazów czy specjalnych narzędzi
    Konstrukcja chroni przed uszkodzeniami czy wyciekiem płynnych próbek
    Zapewnia automatyczną stabilizację urządzenia w celu zapewnienia wiarygodnych rezultatów
    Zajmuje niewiele miejsca nie wymaga użycia zewnętrznego komputera
    Na próbce wykonywane badania są nieniszczące, próbkę po badaniu można wykorzystać w dalszych badaniach weryfikujących lub spornych 
    Możliwa kalibracja fabryczna z użyciem certyfikowanych, potwierdzonych standardów

Więcej informacji o spektrometrze Lab-X3500 znajdą Państwo na naszej stronie www
http://www.pcb.com.pl/xrf-spektrometry-stacjonarne/lab-x3500-.html

Krótką prezentację funkcjonalności Lab-X3500 prezentuje również poniższy filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=05avPGppVp0