Aktualności

 • Nowy wideoendoskop VUCAM XF z sondą 4mm i wymiennym obiektywem 

  ( 2018.06.08 )

  Wideoendoskop przemysłowy VUCAM XF z sondą o średnicy 4mm i wymiennym obiektywem 
  SONDA 4 MM    *  Bardzo intensywne źródło światła LED * Artykulacja sondy do 4 x 160 ° 

   

  więcej»

 • Nowa polityka prywatności - PCB Service Sp. z o.o.

  ( 2018.05.25 )

  Szanowni Państwo, 

  W dniu 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Poniżej znajdują się informacje, w jaki sposób Państwa dane będą przetwarzane po 25 maja 2018 roku. 

  więcej»

 • „Zastosowanie promieniowania jonizującego w badaniach i konserwacji zabytków”

  ( 2018.05.07 )

  Serdecznie zapraszamy na seminarium „Zastosowanie promieniowania jonizującego w badaniach i konserwacji zabytków”, która odbędzie się w dniach 10-11.05.2018 w Tczewie. Konferencja jest organizowana przez Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Radiologicznej w Poznaniu, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Polskie Towarzystwo Nukleoniczne Warszawa

  W trakcie tego seminarium będzie można posłuchać ciekawych prezentacji m.in. 'Różnice pomiędzy techniką rentgenowską CR a DR w badaniach obiektów' - Pan Jakub Kowalczys (PCB Service) oraz uczestniczyć w panelach dyskusyjnych na temat wykorzystania techniki XRF i radiografii cyfrowej oraz zachowania bezpieczeństwa w czasie wykonywania tego typu badań.

  więcej»

Więcej aktualności »

Newsletter

Podaj swój adres e-mail by na bieżąco otrzymywać informacje o najnowszych promocjach

Success story -badania wełny izolacyjnej za pomocą spektrometru X-MET8000

2018.01.31

Podczas spotkania przedstawicieli produktów Hitachi High Tech Analytical Science w mieście Oxford manager sprzedaży PCB Service Pan Tomasz Płóciennik zaprezentował bardzo ciekawy przypadek przeprowadzenia badań spektrometrem X-MET8000 Expert wełny izolacyjnej szklanej - produktu firmy Isover Saint Gobain.

Zastosowanie X-MET8000 Expert Geo pod względem zakresu swoich możliwości może Państwa zaskoczyć. Spektrometr dedykowany do badań geochemicznych sprawdza się nie tylko przy badaniach przesiewowych gleby, przy badaniu materiałów wydobywczych, minerałów można nim również zbadać materiał typu izolacyjna wata szklana. Co ma wspólnego izolacyjna wata szklana z badaniem geochemicznym?

Otóż ten popularny materiał izolacyjny w budownictwie pozyskuje się z kamienia! 

Ten kamień to Gabro – zasadowa skała głębinowa, średnio lub gruboziarnista. Należy do grupy diorytoidów i gabroidów. Zawiera 90% plagioklazów w stosunku do skaleni potasowych (do 10%), do 5% kwarcu, 25-60% minerałów ciemnych. Barwa szarozielona, zielona, zielonoczarna, czarna. Przełam nierówny, ziarnisty.

Wata izolacyjna, która powstaje z tego kamienia to produkt o dość trudnym stanie skupienia pod względem przeprowadzenia badań. Dodatkowym aspektem jest również homogeniczność próbki. Dzięki badaniom przeprowadzonym spektrometrem X-MET8000 Expert GEO uzyskano powtarzalne, wysoce wiarygodne wyniki. 

Spektrometr X-MET8000 GEO, wyposażony w najwyższej klasy wielkopowierzchniowy detektor SSD (Silicon Drift Detector) i rewolucyjną superszybką elektronikę w technologii  BOOST™, które zapewniają dziesięciokrotnie większą czułość od pozostałych przenośnych  spektrometrów XRF dzięki czemu uzyskujemy niższe poziomy detekcji. Na prezycyjność pomiarów spektrometrem X-MET8000 GEO ma wpływ również możliwość kalibracji pod potrzeby klienta pod aplikację na jego próbkach.