Aktualności

 • Badania materiałów z wykorzystaniem techniki radiografii cyfrowej oraz spektrometrii XRF’

  ( 2017.11.21 )

  Teledyne ICM,  Hitachi High Tech i PCB Service oraz Centrum Innowacyjnych Technologii   WM-P   Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszają do udziału w seminarium na temat Badania materiałów z wykorzystaniem techniki radiografii cyfrowej oraz spektrometrii XRF, które odbędzie się w Rzeszowie 21 XI 2017 r. w Centrum Innowacyjnych Technologii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

  więcej»

 • Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących

  ( 2017.10.05 )

  Za dwa tygodnie rozpocznie się 46 Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących w Starachowicach (17-19.10.2017) w Hotelu Europa. 
  Wszystkich uczestników Konferencji zapraszamy do odwiedzenia stoiska naszej firmy – PCB Service. 

   

  więcej»

 • Siarka w paliwach żeglugowych - 0,5 procent od 2020r

  ( 2017.08.25 )

  Jakość powietrza i wody stają się coraz ważniejsze dla przemysłu żeglugowego i żeglarskiego. Jako jeden z czynników działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczeń gromadzonych w wyniku spalania paliw kopalnych, Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO -International Maritime Organization) ogłosiła niedawno, że Komitet Ochrony Morskiej (MEPC - Maritime Protection Committee) wyraził zgodę na wdrożenie proponowanego 0,50% zawartości siarki w w paliwach żeglugowych z dniem 1 stycznia 2020 r.

  więcej»

Więcej aktualności »

Newsletter

Podaj swój adres e-mail by na bieżąco otrzymywać informacje o najnowszych promocjach

X-MET 8000 Expert Geo - Przenośny spektrometr do analizy geochemicznej

X-MET 8000 Expert Geo - Przenośny spektrometr do analizy geochemicznej

2017.07.04

Ręczny analizator XRF do analizy przesiewowej gleby oraz wydobytych materiałów do zastosowań geochemicznych np. szybkie przesiewowe badania gleby, analiza wydobywcza, począwszy od wstępnych badań wydobywczych do analizy odpadów. 

 • Sprawdzenie i mapowanie materiału gruntowego – sprawdź szybko szeroki zakres elementów (od Mg do U). Limity wykrycia do poziomu ppm zapewniają, że może zidentyfikować wszystkie krytyczne elementy na miejscu i podjąć właściwe decyzje natychmiast.
 • Kontrola gruntu i wydobycia na miejscu – oszczędź koszty związane z przygotowaniem próbek, które trzeba wysyłać do laboratorium  w celu zbadania. Identyfikuj granice zasobów kruszców  i zminimalizuj odpady wydobywcze na miejscu
 • Kontrola gatunku – sprawdź koncentrację kluczowych elementów w kruszcach, zidentyfikuj pierwiastki bez potrzeby lub ze znikomą potrzebą przygotowania próbki
 • Monitoring procesu – Przenośny i lekki X-MET 8000 Expert Geo pozwoli szybko zidentyfikować pierwiastki w każdej fazie wydobycia  

 X-MET 8000 Expert Geo jest łatwy i prosty w obsłudze i przystosowany do pracy w najtrudniejszych warunkach otoczenia czy pogodowych.  Za pomocą X-MET8000 Expert Geo otrzymujemy wynik w ciągu kilku sekund, a wyniki można przekazywać w czasie rzeczywistym dzięki czemu decyzje podejmowane są na bieżąco.  

4    Najważniejsze powody dlaczego warto wykonywać analizę geochemiczną X-MET 8000 EXPERT GO

1.    Szybkość: Wyjątkowa wydajność: wiarygodny wynik w ciągu kilku sekund
2.    Wytrzymała i lekka konstrukcja: Udokumentowana wytrzymałość oraz wiarygodność, waga 1,5kg wraz z baterią
3.    Zarządzanie danymi: Dzielenie się wynikami w czasie rzeczywistym - szybkie podejmowanie decyzji
4.    Najnowsza opatentowana Technologia BOOST™:  Połączenie wielkopowierzchniowego detektora SDD (Silicon Drift Detector) i rewolucyjnej superszybkiej elektroniki w technologii  BOOST™ zapewnia dziesięciokrotnie większą czułość od pozostałych przenośnych  spektrometrów XRF zapewniając niższe poziomy detekcji.

Opis techniczny spektrometru X-MET 8000 Expert GEO znajdą Państwo tutaj

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z prezentacją funkcjonalności tego spektrometru
funkcjonalność X-MET 8000 EXPERT GEO