Newsletter

Podaj swój adres e-mail by na bieżąco otrzymywać informacje o najnowszych promocjach

PMI MASTER Smart

Spektrometry OES

« powrót do listy

Spektrometr PMI-MASTER Smart jest efektywnym, przenośnym ARC/SPARK spektrometrem emisji optycznej przeznaczonym do precyzyjnej analizy, szybkiej identyfikacji i weryfikacji metalowych próbek.

PMI-MASTER jest lekki i ma niewielkie gabaryty dlatego z łatwością można nim wykonać pomiar w przypadku próbek trudnodostępnych. System w całości mieści się w walizkach – gotowych do wysyłki lub zabrania od razu w miejsce przeprowadzenia analizy
Ze względu na swoją precyzję i powtarzalność pomiarów (mimo kompaktowych rozmiarów) PMI-MASTER Smart jest uniwersalnym i wszechstronnym spektrometrem OES do analizy pełnej lub podstawowej metalowych próbek.

Akumulator zapewnia wystarczająca moc przez 7 godzin w trybie gotowości lub analizy kilkuset próbek w iskry i / lub łuku. PMI-MASTER Smart może być również obsługiwany na zasilaniu zewnętrznym, z lub bez baterii, a nawet w trakcie ładowania akumulatora.
Innowacyjny system optyki Multi-CCD (wykonane z włókna węglowego) jest ultra-kompaktowy, bardzo lekki i mechanicznie bardzo stabilny. Zapewnia szeroki zakres długości fali w optymalnej rozdzielczości z praktycznie nieograniczonej liczby kanałów dla ogólnej analizy widma.

PMI-MASTER Smart może być wyposażony w trzy różnego rodzaju sondy: ARC, SPARK i/lub UVTouch (z wyświetlaczem w celu wygodniejszej kontroli sondy) optymalnie dopasowane to aktualnych wymogów analizy. Sondy są gotowe do użycia od razu po podłączeniu i analiza  przeprowadzana jest szybko i skutecznie. Technologia Jet-stream (podczas korzystania z sond SPARK i UVTouch) zapewnia dokładną analizę próbek o nieregularnych kształtach i rozmiarach, co umożliwia dokładna analizę, np.: analiza cienkiego drutu 1 mm przy użyciu adaptera. 

PMI-MASTER Smart działa pod intuicyjnmym oprogramowaniem WASlab które jest sterowane poprzez dotykowy ekran. Wewnętrzny komputer działa w systemie Microsoft® Windows® 7.